تبلیغات
Every Thing U Want

Every Thing U Want
 
قالب وبلاگ
اگرچه این داستان واقعی به سال‌ها پیش بازمی‌گردد، اما مرور آن حاوی درس‌هایی است كه هیچ‌وقت كهنه نخواهند شد. در سال 1930 میلادی خلبانی انگلیسی به نام «داگلاس بادر» كه به مهارت و چالاكی در پرواز شهره عام و خاص بود، زندگی می‌كرد. هنگامی كه او با هواپیمای جنگی خود حركات نمایشی انجام می‌داد، همگان او را تحسین می‌كردند. او كارهای خارق‌العاده‌ای را با هواپیما انجام می‌داد كه دیگر خلبانان از انجام آن عاجز بودند.

بقیه در ادامه مطلب
متأسفانه داگلاس روزی بر اثر سانحه‌ای به شدت مجروح شد و پزشكان مجبور شدند دو پای او را از زیر زانو قطع كنند. برای بسیاری این مهم، پایان زندگی محسوب می‌شود و در مورد بیشتر خلبانان هم این موضوع با خداحافظی با پرواز مترادف است، اما داگلاس با دیگران فرق داشت. او نه فقط به پروازهایش به صورت مستمر ادامه داد، بلكه آموزش خلبانان جوان را طی جنگ جهانی دوم برعهده گرفت.

او در طول مدت كوتاهی ده‌ها خلبان كارآزموده را تربیت و رهسپار نبرد علیه آلمان‌ها كرد. حملات شجاعانه او به مواضع آلمان‌ها همواره تحسین همگان را برمی‌انگیخت تا این كه یك روز آتش پدافند آلمان‌ها موجب شد هواپیمای داگلاس بادر سقوط كند. او از این سقوط جان سالم به‌در برد اما اسیر آلمان‌ها شد.


آلمان‌ها می‌دانستند كه داگلاس كیست و به او احترام زیادی می‌گذاشتند، یكی از فرماندهان آلمان نازی دستور داد برای داگلاس دو پای مصنوعی بسیار خوب بسازند. پس از این كه داگلاس پاهای مصنوعی را مورد استفاده قرار داد، دوبار نقشه فرار از اردوگاه اسیران جنگی را كشید، اما در میانه راه باز هم دستگیر شد.


اكنون كسانی كه داگلاس را به یاد دارند، همواره روحیه بالا و اراده پولادین او را مورد تقدیر قرار می‌دهند.
طبقه بندی: داستان،
[ چهارشنبه 23 فروردین 1391 ] [ 05:23 ب.ظ ] [ rasam noroz ali ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

Powered by WebGozar